Jdi na obsah Jdi na menu
 


Díl 2. – to přece musím zvládnout sama….(sám)!

22. 2. 2015

Takže ……soused  Berenice  říkal, že se  byt  dá určitě prodat za 2,5 milionu Kč. Berenika se podívá na internet do inzerce, vyhledá prodej podobných bytů  a vidí, že se tento typ bytů  prodává i za víc (to, že ceny v nabídce inzerce jsou  jen zbožné přání prodávajících a že kupující sní o ceně o milion menší, v tuto chvíli ještě Berenika netuší…).

Berenika si  naklidí byt, upraví háčkované dečky, srovná hrnečky na polici, narovná rodinné fotografie na  stěně  a udělá  si fotky.  A teď inzerce.  Server S reality…. aha na S realitách je to drahé, Reality Mix – také drahé….no zkusíme něco jiného, třeba  bazos, nebo bez realitky…..a hlavně, je si vědoma, že musí zdůraznit, že nechce realitku – takže velkými písmeny  RK NEVOLEJTE!  Sedne  k počítači a za hodinku  to má hotové, takže ENTER a je to.  Teď si půjde  v klidu něco dělat a počká si na první zájemce o byt….

Uplyne  ani ne minuta  a už  zvoní telefon…Hurá! Dobrý den, vy prodáváte byt? Ano, a jste přímý zájemce? Nejsem, ALE…....a už to jede, první realitní kancelář, druhá a třetí, a stále to samé. Dalších pět telefonátů – zase realitní makléři…..každý má jinou metodu, každý to zkouší jinak. Nejčastěji -  se mnou prodáte hned, mám hned zájemce, nebudete platit  provizi (vezmeme si ji od kupujícího …) atd. Berenika, začíná být naštvaná,  vždyť jsem tam napsala, že RK nevolejte…..a dalších sedm telefonátů. Haló, příjemná paní, no konečně, aha nechce to pro sebe, má klienta……no tak dobře, přijďte a přiveďte ho. Berenika vyměkla, když má zájemce a nebude chtít provizi, tak je to vlastně jedno, myslí si…. Situace se ale několikrát opakuje…. Je večer a Berenika má na druhý den domluvené tři prohlídky s tutovými zájemci. No bezva, asi jsem dala moc nízkou cenu, když je takový zájem, to jsem to mohla zkusit za víc, pomyslí si Berenika.  Přesto má ze sebe  dobrý pocit. (Zatím…)

Během následujících dvou  týdnů  musí  začít vypínat  telefon, aby byl chvíli zticha. Rozhodně na noc a v práci, protože stále někdo volá….už to ani raději nezvedá. Přímí  zájemci však byli pouze dva. Jeden chtěl snížit cenu o půl milionu a druhý  chtěl Bereniku přemluvit  na splátky.

Berenika  absolvovala druhý den po zveřejnění  inzerátu  tři prohlídky. Všechno to ale byly realitní makléři. Klienty sice přivedli, ale ani jeden z nich byt nechtěl.  Minimálně u jednoho z nich měla   podezření,  že o byt zájem nemá, že  jde o fiktivního zájemce...  Musela  si však na prohlídky vzít půlden dovolené a  zrušit večerní návštěvu kina.

Makléři se ihned iniciativně na první prohlídce nabídli, že se tedy  pokusí najít jiného zájemce, tak by si udělali sami fotky…jestli můžou. No tak jo, rezignuje  Berenika, když už jste tady.  Dám to tedy třem, když  bude  inzerovat  víc lidí, bude šance, že se byt spíš  prodá. (Až později  Berenika zjistí, že pravý opak je pravdou….) Hlavně, že nechtějí exkluzivní smlouvu…podepisovat nic tedy nechci. Jo  neexkluzivní smlouva? No tak dobře, tu vám podepíši. (Ale moc pozorně si Berenika smlouvu nepročetla, makléř ji stál za zády a ta písmenka byla tak malá….)

 Za dva týdny se Berenika podívala do inzerce a žasla. Ejhle, můj byt nabízí asi pět RK.  Jak to? Vždyť jsem podepsala jen tři, a za jakou to nabízejí cenu? Každý jinak? Volá do první kanceláře, no jasně, vždyť jsme si to museli navýšit o provizi, nebojte, to prodáme, že není smlouva, nevadí, když neprodáme, nic neplatíte……ve druhé, třetí…páté…..to samé. No tak dobře, když nic nebudou chtít….tak jim byt k prodeji  nechám, hlavně, když seženou kupce.

Uplynuly tři týdny, telefony se „zájemci“ pomalu utichají. Ale tiché jsou i realitní kanceláře, které byt inzerují.  Stále se nic neděje, prohlídek proběhlo asi sedm, ale nikdo byt nechce, jenom slibují….Uplynou dva měsíce, žádná změna. Berenika přišla o další tři půldne dovolené…..

Berenice dochází trpělivost, volá tedy do všech do realitních kanceláří, které její byt nabízejí.  Tvrdili jste, že to půjde rychle prodat, že máte zájemce, že se budete snažit…co jste pro to udělali? No víte, ten byt je moc drahý, a co pro to můžeme víc udělat, vždyť nemáme exkluzivitu, provizi neplatíte……měli bychom zájemce, ale musela byste snížit cenu a  co v tom můžeme víc dělat? Dali jsem přece inzerát. Že tam těch inzerátů je několik na stejném serveru? Že má každý jinou cenu? Za to my nemůžeme, je nám líto…vydržte, snižte cenu.

Tak co teď? Co myslíte, jak bude příběh pokračovat? Tak zase za týden……

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Elon Musk was right: artifitial intelligence will make new WAR. The "XEvil" was released!

(Latonyaboove, 27. 3. 2018 17:56)

Tato zpráva je zde zveřejněna pomocí programu XRumer + XEvil 4.0
XEvil 4.0 je revoluční aplikace, která může obejít téměř veškerou ochranu proti botnetu.
Captcha Rozpoznávání Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, Yandex, VKontakte, Captcha Com a více než 8,4 milionu dalších typů!

Četl jste to - to znamená, že to funguje! ;)
Podrobnosti na oficiálních stránkách XEvil.Net, je bezplatná demo verze.

Dobrý nápad

(Ivana Brichtová, 23. 2. 2015 10:29)

To je dobrý, to jsi vymyslela sama? To tedy klobouk dolů, budu sdílet, ať lidi vědí..