Jdi na obsah Jdi na menu
 


Díl 4. Berenika má kupce!?

15. 3. 2015

Berenika se rozhodla pro variantu nejmenšího odporu (ad. 1) - nechat věcem volný průběh.

A tak čas běží, občas někdo zavolá, Berenika umožní prohlídku, ale většinou z toho nic není. Až jednou…. Na prohlídku přišla realitní makléřka z nějaké neznámé realitní kanceláře, měla cizí přízvuk (těch je stále více..) a přivedla klienty. Ti projevili o byt  zájem a za týden volala makléřka, že prý ti zájemci složili zálohu na byt (už zde by mohl nastat problém, vždy je lepší, když rezervační smlouvu podepisují všechny tři strany, protože v rezervační smlouvě se stanovují termíny na podpisy smluv budoucích a kupních a to bez prodávajícího může být nedodržitelné.)

Berenika byla trochu zaskočená, co teď? Vždyť s makléřkou ani nemá uzavřenou zprostředkovatelskou  smlouvu, jak to, že si makléřka nechala složit zálohu a informuje ji o tom až poté, vždyť nemá ještě vyhledaný jiný byt, kam se vystěhuje? A vždyť za ty peníze za byt, potřebuje koupit jiný byt, jak to má udělat? Co teď? Znovu volá makléřce a pokládá jí všechny tyto dotazy. Makléřka ji ujistí, že je to v pohodě! Prý ať se nebojí, že si klienti budou peníze půjčovat, částečně od příbuzných a částečně z banky a že všechny peníze budou u ní na účtu v úschově a do té doby jí najde jiný byt…..To se Berenice moc nelíbí. Chce raději svého advokáta a úschovu u advokáta. No dobře souhlasí makléřka, ale náklady na advokáta a úschovu si uhradíte sama. Berenika začne po známých shánět advokáta a další informace. Je to docela těžké, advokáti všichni mají hodně práce a známí mají zkušenosti různé, nikdo není schopen jí vysvětlit, jak to má vše udělat. Berenika si připadá jak před rozvodněnou řekou, kdy neví jak se bezpečně dostat na druhou stranu…..

V tomto okamžiku  příběh Bereniky ukončím. Pokračování může být jak s happy endem tak ve formě krimi příběhu…..

 Nyní může nastat spousta dalších variant a obchod může proběhnout celkem bez zádrhelů, ale také nemusí.  Berenika prodá a koupí nový byt, bude ji to něco stát, ale měla v tomto případě hodně velké štěstí – ale tomuto konci dávám tak 10% naději. V tomto případě bude Berenika možná docela spokojená, ale rozhodně prodej nebyl „levnější“ .  Příběh však může skončit také mnohem tragičtěji….

Může nastat i varianta katastrofická (ne však nereálná L ), že realitní makléřka např. zdefrauduje složenou zálohu a zmizí – pokud si ji před tím Berenika neprověřila….tady to Bereniku sice nebude stát zřejmě nic, ale řešit to bude zájemce o koupi  a bude mít mnoho nepříjemností (i zájemce o koupi by si měl prověřit, zda realitní kancelář má s prodávajícím uzavřenou zprostředkovatelskou smlouvu a zvláště, když nemovitost nabízí více realitních kanceláří – je třeba vše prověřit, aby se nestalo, že rezervační zálohu složí najednou více zájemců v každé rk, co potom s tím?) …..dávám 5%.

Další varianta tak na 50 na 50 - obchod proběhne, ale bude se komplikovat a protahovat, Berenika z toho bude mít dost zamotanou hlavu, bude platit služby svému advokátovi včetně úschovy peněz, zároveň si makléřka ponechá provizi, kterou si nechala uhradit jako rezervační zálohu. Berenika  bude zmatená, protože bude muset řešit pro ni neznámé situace, např. podepsat zástavní smlouvu na svůj byt a neorientuje se proč,  bude muset projít mnohými úskalími, kterým nerozumí a bude doufat, že vše dobře dopadne, nebo vše musí konzultovat s advokátem, který si to samozřejmě nechá zaplatit. Možná se podaří, že nenastanou jiné komplikace, neobjeví se nějaké staré nevyjasněné právnické vztahy atd. Po několika měsících bude sice prodáno, ale Berenika, když si sečte náklady co jí to stálo a přičte k tomu starosti a nové šediny ve svých vlasech…pochopí, že možná měla využít exkluzivní smlouvu s některou renomovanou realitní kanceláří….

Ale jeden problém stále zůstává. Pokud vše dojde ke zdárnému konci a prodej proběhne tak jak má, musí Berenika za měsíc předat byt, peníze má v úschově a do té doby potřebuje najít jiné bydlení……takže celé znovu?

Ano i na to se dá najmout realitní kancelář – služby v opačném gardu. Berenika má stále ještě možnost uzavřít smlouvu s prověřenou RK a ta za dohodnutou cenu bude hledat a vybírat byt dle Bereničina zadání, prověří, zda je v otázce vlastnictví vše v pořádku a v rámci dohodnuté odměny zajistí i veškeré právní služby. Nebo je také možné, že si  Berenika pomyslí, že už v tom vlastně umí chodit, zocelí se a začne hledat zase sama na vlastní pěst….a vše se zase rozběhne podobně jako předtím.

Avšak nejvíce pravděpodobná varianta je (ad.2), že Berenika po roce zkušeností byt neprodá a rozhodne se věci raději nechat tak jak jsou….

A přitom, kdyby Berenika zvolila variantu 3, vybrala si správnou kancelář, mohla by být klidnější a vše by běželo v režii zkušených…..

Tím tento příběh končím. Pokud máte už zkušenost s prodejem či nákupem nemovitostí – ať dobrou nebo špatnou – přispějte do diskuse! Ráda bych znala Váš názor!

Nabízím tímto i Vám, kdo uvažujete o tak vážném kroku, jako je prodej či koupě nemovitosti, přijďte se poradit. ZDARMA! 

Helena

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Плитка Italon

(Willardset, 21. 7. 2018 7:25)

Плитка Italon
Перейти https://vplitka.com/catalog/plitka/rossiyskaya-plitka/italon/

123424243

(DavidBax, 14. 7. 2018 13:53)

1 https://bandicampc.ru/

123424243

(DavidBax, 12. 7. 2018 5:34)

1 https://speedfanpc.ru/

Hi!

(JesusPlast, 24. 4. 2018 11:46)

Hi!

Recommendations: how to promote your helenafel.cz

(Latonyaboove, 27. 3. 2018 0:02)

Tato zpráva je zde zveřejněna pomocí programu XRumer + XEvil 4.0
XEvil 4.0 je revoluční aplikace, která může obejít téměř veškerou ochranu proti botnetu.
Captcha Rozpoznávání Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, Yandex, VKontakte, Captcha Com a více než 8,4 milionu dalších typů!

Četl jste to - to znamená, že to funguje! ;)
Podrobnosti na oficiálních stránkách XEvil.Net, je bezplatná demo verze.

do round

(MichaelBop, 22. 3. 2018 4:58)

s https://cialispcn.com cialis 10mg

All internet will be CRASHED with XEvil!?

(Mashacrila, 30. 1. 2018 15:09)

Tato zpráva je zde zveřejněna pomocí programu XRumer + XEvil 4.0
XEvil 4.0 je revoluční aplikace, která může obejít téměř veškerou ochranu proti botnetu.
Captcha Rozpoznávání Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, Yandex, VKontakte, Captcha Com a více než 8,4 milionu dalších typů!

Četl jste to - to znamená, že to funguje! ;)
Podrobnosti na oficiálních stránkách XEvil.Net, je bezplatná demo verze.


helenafel.cz

See also:
captcha code 613