Jdi na obsah Jdi na menu
 


O MNĚ

Helena Felcmanová Vysušilová

12. 7. 2008

Helena Felcmanová Vysušilová

Dovolte, abych se vám představila. Původně jsem to sice neměla v úmyslu, chtěla jsem psát na těchto stránkách jenom o tom co dělám a co mně baví a co by mohlo zajímat i návštěvníky "TĚLOCVIČNY". Ale ono to spolu tak nějak souvisí, proto...

Sport mně zajímal odjakživa, takže jsem ochutnala sportovní gymnastiku, balet a posléze i atletiku. Závodila jsem za kladenskou atletiku v dobách "Poldi Kladno", skákala jsem výšku a dálku, trochu běhala. Byli jsme v národní lize, na soustředění jsme jezdili do střediska vrcholového sportu do Nymburka a bylo to moc fajn.

Později, když jsem ukončila aktivní atletiku a věnovala se převážně rodině, sportování mně velmi chybělo. Tak jsem se začala zajímat o tehdy nový směr a sice aerobik. Absolvovala jsem všechna školení, která jsem jen mohla, takže jsem se stala cvičitelkou aerobiku, kondiční kulturistiky, masérkou i osobní trenérkou.....

Dlouho a vlastně dodnes spolupracuji s nestorkou českého aerobiku Helenou Jarkovskou, se kterou jsme začínaly po revoluci a rozjížděly jeden z prvních fit klubů v Praze. Helena Jarkovská vlastní Českou školu aerobiku, akreditovanou MŠMT, kde externě vyučuji.

Když se v Čechách objevil závodní aerobik, byla jsem mezi prvními deseti vyškolenými rozhodčími a byla u toho, když poprvé vyhrála Olga Šípková, když závodil ještě Mirek Randáček, začínal Vašek Krejčík, Hanka Kynychová, David Huf a další......

Byla jsem rovněž u toho, když Olga Šípková otevírala svůj první fitness v Praze 7, kde jsem pro ni více než rok pracovala a cvičila, společně s "mistry" Vláďou Valouchem, Jakubem Strakošem a Davidem Holzerem.

Jako jedna z prvních jsem začala propagovat v Česku metodu Pilates, kterou jsem se vyškolila v SRN u Brity Brechtefeld a kterou dodnes piluji, velmi jsem si jí oblíbila a obohatila ji svými praktickými zkušenostmi. Již před cca pěti lety jsem vydala knížku Pilates- balanční cvičení v nakladatelství Arsci, která vyšla už v pátém vydání.

Jsem rovněž vyškolenou trenérkou Thera-Band Academy a vydala jsem knížku Cvičení s gumovými pásy - také v nakladatelství Arsci.

Cvičení je můj život, ale bohužel mně neuživí, takže mne živí práce v realitní kanceláři. Přesto jsem vystudovala dálkově FTVS UK, takže jsem si splnila svůj nesplněný sen. Studovala jsem již v dospěláckém věku, měla jsem o generaci mladší spolužáky, ale vše jsem zvládla a bylo to úžasných pět let života - vřele doporučuji.....někdy o tom napíšu knihu :-)

Pár let jsem tedy zase obchodovala s nemovitostmi, ale štěstí se na mně usmálo a tak jsem se stala "učitelkou" na VOŠ, kde vychováváme manažery pro sport a reality jsem konečně a doufám, že definitivně pověsila na hřebík!

 

Příspěvky

Helena Felcmanová Vysušilová

12. 7. 2008

Informace o autorce těchto stránek:

 
Celý příspěvek | Rubrika: O MNĚ | Komentářů: 0