Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nebyla bych celá a neměla v noci klid, kdybych se v New Yorku, kromě toho, že jsem chtěla vidět sochu svobody (Statue of Liberty), Empair State Building a obchody na 5th Avenue.., nepokusila najít studio PILATES. A to se mně také podařilo!!!!

Joe Pilates přicestoval do New York City v roce 1925 a založil se svou ženou Clarou svoje první studio na 939 Eigth Avenue. V původních prostorech už sice neexistuje, ale nedaleko na Manhatanu - na 43rd Street jsem objevila Pilates studio, které na strojích, které jsou ještě z původního Pilatesova studia, provozuje jeho metodu dodnes. A protože je to blízko Broadwaye, stále ještě tam, stejně jako kdysi, docházejí slavní herci i tanečníci, aby jim následovníci Pilatese - autorizovaní lektoři - pomohli najít rovnováhu a kontrolu nad svým tělem.

Podařilo se mně, zúčastnit se několika lekcí - a podívat se, jak vypadá originál pilates....mimochodem, pro vaši představu...lekce vedená autorizovaným lektorem, který má alespoň 400 hodin praxe, vás přijde na 80 USD. Pokud s vámi cvičí lektor - student, je to pouze 40 USD.

Podívejte se, jak takové studio ještě dnes vypadá - viz fotogalerie PILATES v NY CITY