Jdi na obsah Jdi na menu
 


JAK CVIČÍME V KARMELITSKÉ

TĚLOCVIČNA ŠKOLY NENÍ VELKÁ, KAPACITA JEDNÉ LEKCE JE 15 CVIČENEK (CVIČENCŮ - I MUŽI MOHOU CVIČIT!)

PRAVIDELNĚ VŠAK DOCHÁZÍ CCA 6 - 10 CVIČENEK.

VEŠKERÉ POMŮCKY JSOU K DISPOZICI. MÁME KVALITNÍ PODLOŽKY THERA-BAND, VYUŽÍVÁME POMŮCKY. MEZI NEJOBLÍBENĚJŠÍ POMŮCKY PATŘÍ PILATES RING A BALANČNÍ PODLOŽKA. K POSÍLENÍ A KONTROLE POHYBU VYUŽÍVÁME 2,5 M DLOUHÝ THERA-BAND PÁS (GUMA) A MÍČKY OVERBALL.

PRO ZLEPŠENÍ STABILITY AKTIVUJEME PŘED CVIČENÍM PROPRIOCEPTORY CHODIDEL POMOCÍ "JEŽKŮ" - MALÉ PLASTOVÉ MÍČKY S OSTNY. MÁME K DISPOZICI I PLASTOVÉ TVRDÉ VÁLCE, KTERÉ NĚKDY VYUŽÍVÁME PRO UVOLNĚNÍ ZTUHLÝCH FASCIÍ.

karmelitska-telocvicna.jpg

 V TĚLOCVIČNĚ V KARMELITSKÉ CVIČÍME JIŽ 15 LET, PŮVODNÍ CVIČEBNÍ SYSTÉM PILATES JE STÁLE ZÁKLADEM LEKCE, AVŠAK V PRŮBĚHU LET JSEM TECHNIKU CVIČENÍ PŘIZPŮSOBILA HLAVNĚ NA ZLEPŠENÍ NEJČASTĚJŠÍCH SVALOVÝCH DYSBALANCÍ, KTERÉ NÁM PŘINÁŠÍ JEDNAK RYCHLÁ DNEŠNÍ DOBA, ALE TAKÉ VĚK A SEDAVÉ ZAMĚSTNÁNÍ. 

CVIČENÍ JE VHODNÉ PRO KAŽDÉHO, NEZÁLEŽÍ NA VĚKU ANI NA POHLAVÍ, NENÍ VŠAK NÁHRADOU FYZIOTERAPIE!!! MŮŽE VŠAK POMOCI PO ÚRAZECH I PROBLÉMECH S POHYBOVÝM APARÁTEM - V TOM PŘÍPADĚ JE VŠAK TŘEBA  VŽDY KONZULTOVAT SVŮJ PROBLÉM S CVIČITELKOU A RESPEKTOVAT JEJÍ POKYNY!  A HLAVNĚ POSLOUCHAT SVOJE TĚLO A CVIČIT PŘIMĚŘENĚ! ZNAMENÁ TO NESNAŽIT SE PROVÁDĚT CVIKY V ROZSAHU JAKO OSTATNÍ, ALE DRŽET SE SVÝCH VLASTNÍCH MOŽNOSTÍ A DODRŽOVAT HLAVNĚ PRINCIP DÝCHÁNÍ A POSTUPNÉHO ZAPOJOVÁNÍ SVALŮ OD STŘEDU K PERIFERII. JEDINĚ TAK, SPRÁVNOU TECHNIKOU, LZE DOSÁHNOUT NĚJAKÉHO ZLEPŠENÍ!

A NEZAPOMEŇTE NA PRAVIDELNOST. IDEÁLNÍ BY BYLO CVIČIT 3X TÝDNĚ (STAČÍ 1X SE MNOU A 2X PŮL HODINKY SAMY DOMA. ALE POKUD BUDETE CHODIT  1-2X TÝDNĚ A DOMA VÁS TO NEBAVÍ, DOPLŇTE SVOJI AKTIVITU ALESPOŇ O CHŮZI - VYSTUPTE O DVĚ STANICE TRAMVAJE DŘÍVE NEBO POZDĚJI A DOJDĚTE TO, MÍSTO VÝTAHU VYUŽIJTE SCHODY :-)

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář