Jdi na obsah Jdi na menu

TÝDENNÍ V ZAHRANIČÍ

OD 20. DO 27.8. 2022 PROBĚHL POBYT SE CVIČENÍM NA ISCHII

Ischia – 20. – 27.8. 2022

Týdenní pobyt se cvičením se nakonec letos přece jenom uskutečnil. Po dvou letech, kdy jsem při posledním zájezdu onemocněla covidem a musela narychlo odcestovat z Lefkády, jsem dlouho váhala.

Nakonec jsem se rozhodla a skoro na poslední chvíli jsem požádala CK Capro o nabídku a vybrala jsem pro nás Ischii. Na přihlášení měly účastnice necelých 14 dní, přesto se podařilo zájezd obsadit deseti cvičícími a ještě několika necvičícími (kamarádka a moje rodina).

 

Další obavy přišly s informacemi o rušení letů a zmatcích na letištích, ale vše klaplo. Let byl pohodový necelé dvě hodiny, poté nás čekal bus, který nás dovezl k trajektu. Cesta trajektem byla příjemná, byl to skoro takový úvodní výlet lodí a po výstupu jsme se vrátili do busu, který nás dovezl až k hotelu Galidon nedaleko městečka Forio. Na první pohled žádná romantika, před hotelem rušná silnice, ale nakonec byl hotel sympatický, rozmanité ubytování vcelku příjemné a hlavně jsme měly k dispozici dvě krásně prostorné terasy na cvičení. Zkusily jsme obě a nakonec si vybraly tu menší, z jedné strany s výhledem na moře a z druhé na kopce. Ty byly obzvláště krásné večer, kdy je osvětlovalo zapadající slunce. Součástí hotelu jsou termální bazény, jeden větší ve tvaru květiny u kterého byl k dispozici bar, a v rámci soft inklusive byla k dispozici „aqua minerale i normale“, vino bianco i vino roso, espresso i cappuccino. Za barem byl další menší bazén s chladnější vodou, a o kousek dál do kopce další dva masážní bazény a Kneipův chodník (horká/studená).

Delegátka cestovky nám na schůzce důkladně popsala Ischii, povyprávěla o její historii, sopce Vesuv, kterou jsme viděly z trajektu, a představila možnosti výletů. Většina účastnic nabídku využila a procestovala ostrov, pobřeží i nedaleký ostrov Capri. Cestovat se však dalo i místní dopravou, kolem ostrova jezdí pravidelně autobusy, kterými se dá dostat prakticky všude, jen jsou občas dost plné, že se nevejdete (což souviselo hlavně s termínem zájezdu – srpen je všude plno Italů). Ale kousek od hotelu, kam se dá dojít pěšky, je překrásná kaktusová zahrada, která stojí za shlédnutí, kde si můžete dát kaktusový nápoj s tonikem nebo prosekem, malý snack či ochutnat místní specialitu likér limoncelo a další nádherná botanická zahrada je nad Foriem.

Další, co nás zajímalo nejvíce, bylo moře. Od hotelu se muselo sejít s kopce přes hotel Oasis a dále po cestičce až k pláži Citara. Cesta dolů 10 minut, zpátky trochu náročnější, dopočítala jsem cca 220 schodů